Bebek bakımı ve banyo eşyaları

Aşağıda saydığımız ürünler tamamen alkolsüz bebek cildi için özel geliştirilmiş malzemelerden yapılmış olmalıdır. Sizde biliyorsunuz ki minik bebeğinizin cildi çok hassas ve dış etkenlere karşı henüz savunmasız durumdadır. O yüzden bebeğinizin ister odasında olsun ister oyuncaklarında isterseniz de banyo da kullandığınız malzemelerde çok kaliteli tercihler yapmak gerekiyor Cadde köşelerinde ve kaldırımlarda satılan yapımında hangi malzemelerin kullanıldığı bilinmeyen ürünleri almak bebeğinizin hem bugün hem de ileri yaşlarda sorunlarla karşılaşmasına sebep olabilir.

1-      vücut ve saç sabun seçimi : Bu konuda piyasada bir çok ürün bulunmakta o yüzden tercih yaparken kalitesine özen gösterin

2-      bebek yıkama süngeri : Bu ürün sadece bebeğinize özel olmalı ve ailenizin diğer bireyleri bu ürünü kullanmamalı ayrıca banyo bittikten sonra gerekli temizliği yapılmalı içerisinde su bırakılmamalı ve uygun koşullarda kurutulmalıdır.

3-      Nemlendirici süt: Bu ürünler bebeğinizin banyodan sonra rahatlamasını sağlamakta onun cildinin nefes almasına yardımcı olacaktır.

4-      Pişik kremi: Bu ürün onun bezden kaynaklanan kızarıklıklarına döküntülerine iyi gelecek daha rahat bir uyku için onu mutlu edecektir.

5-      Banyo küveti : Onu kendi küvetinizde değil özel bir küçük küvette yıkamak hem onun için hem de sizin için daha iyi olacaktır.

6-      Banyo termometresi : Bu onu hangi sıcaklıkta yıkadığınızı kontrol etmek için gereklidir Onun hassas vücudunu ne çok soğuk nede çok sıcak bir ortamda yıkamamak gerekiyor

7-      Tırnak makası : Küçük parmaklar için küçük bir tırnak makası gerekiyor

8-      Saç tarağı ve saç fırçası : Banyoda saçını sabunladıktan sonra arada ki konakları temizlemek için gereken küçük bir tarak ve fırça kullanışlı olur.

9-      Bebek bezi

10-  Islak mendiller : Ama kaliteli ve alkol içermeyen maddelerden olmalı

11-  Ateş ölçmek için termometre: Bebekler için yüksek ateş çok önemlidir. O yüzden mutlaka bir termometre bulunmalı ve gerektiğinde nasıl kullanacağınızı öğrenmelisiniz Tavsiyem kulak termometresi olması

12-   Odasında ki nem ve ısıyı gösteren bir termometre çok kullanışlı olacaktır.

Tabi bunlar bizim yazdıklarımız isterseniz kendi ihtiyaçlarınıza göre bu listeyi uzatabilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.