Ankara Lazer Epilasyon ve Güzellik

Uzun yıllardan beridir ten rengine ve yaşa bağlı olarak istenilmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz vücuta kavuşmak her bayanın tercihidir ve dönemsel olarak bu duruma karşı tedbirler alınmıştır. Yazımıza kısaca tüy dökülmesine karşı alınan tedbirlerden ve lazer epilasyonla karşılaştırılmalarından bahsedeceğiz.

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesinde en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Lazer epilasyonun en çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri diğer istenmeyen tüyleri yok etme metotlarından çok daha uzun süre kalıcı olmasıdır. Ayrıca Lazer, melanin pigmentleri tarafından emilen bir ışık dalgası gönderiyor ve kökü tahrip ediyor. Kılın tekrar büyümesini engellemesi en büyük avantajı. Oldukça kısa süren ve fazla acı vermeyen bir yöntem.

Ağda ile istenilmeyen tüyleri kaldırmak iyi bir tercih olabilir fakat etkisi lazer epilasyona göre daha az sürecektir. Diğer dezavantajları ise Ağda, tüylerin bulunduğu bölgeye de bağlı olarak son derece can yakıcı bir işlem olabiliyor. Hazırlaması ve uygulaması zaman alabiliyor. Tekrarlamak için tüylerin uzamasını beklemek gerekiyor, kısa tüyleri almıyor. Bu da bir dönem tüylü gezmek gerektiği anlamına geliyor.

Tıraş bıçağı ile kılları almak çok zahmetsiz ve kısa sürmesine rağmen çok kısa süre sonra tekrardan istenilmeyen tüyler çıkacaktır bu sebeple en az tercih edilmesi gereken yöntemlerden biri olmalıdır.

Epilasyon Makineleri ile kısa sürede kısa tüylerde dahil olmak üzere tüylerden kurtulabilirsiniz ağda kadar uzun sürede pürüzsüz vücuda kavuşacaksınız.

İğneli Epilasyon kalıcı çözüm olmakla beraber ankara lazer epilasyon işlemine göre çok daha uzun bir zaman almaktadır tüyler tek tek alınmaktadır tüylenmenin yoğun olduğu yerlerde ankara lazerli epilasyon işlemine göre çok uzun bir zaman alacağından daha az tercih edilmeye başlanmıştır bir iğneli epilasyonda bir diğer önemli durum ise uzmanlaşmış kişi tarafından yapılmasıdır yoksa kabuklanma veya iz kalabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.