Walt Disney Dünyası Aile Tatili

Walt ve Roy Disney kardeşler 1955 yılında Kaliforniya Disneyland’i açarak eğlence dünyasına giriş yaptılar.  Daha sonra 1960lı yıllarda Florida’nın merkezinden yerler satın almaya başladılar. Peki amaçları neydi? Disney kardeşlerin amacı, Walt’ın tüm yaştan ve cinsiyetten insanların hep beraber oyunlar oynayabileceği, öğreneceği ve eğleneceği tatil cenneti düşüncesini geliştirmekti. Talihsizce, Walt bu düşüncesini hayata geçiremeden hayata gözlerini yumdu. Ancak, abisi Roy, Walt’ın bu hayalini 1971 yılında Sihir Krallığı (Magic Kingdom)’nı açarak hayata geçirdi ve Disney kardeşlerin tatil cenneti düşüncesi burası Sihir Krallığı merkezli başlamış oldu.tatil

Bugün, Walt Disney Dünyası, tatil için kendilerini tercih tatilcilere 4 tema parkı, 2 su parkı, 33 otel, 81 golf sahası, 2 tam teşekkürlü spa merkezi gibi çok çeşitli olanaklar sunmakta. Ancak tatilcilere sağlanan imkanlar bunlarla sınırlı değil. Tüm bunlara ek olarak, her türlü spor imkanını sağlayan büyük bir spor kompleksi ve bir alışveriş merkezi de mevcut.

eugenia victoria

limak lara

Ancak, Disney Dünyası elbette bunlarla sınırlı değil.  Disney Dünyası yeni ve ilgi çekici teklifleriyle kendini yenilemeye ve yeniden keşfetmeye devam ediyor.

Tatilcilerin Walt Disney Dünyası’yla ilgili bilmeleri gereken bazı ilginç özellikler mevcut. Bunların ilki, Walt Disney öyle küçük bir yer değil. Yaklaşık olarak 104 milyon metrekarelik bir alanda hizmet vermekte, ki bu alan San Francisco veya 2 tane Manhattan adasıyla eşdeğer.  Ve Walt Disney Dünyası gerçekten karınların aç olduğu bir yer. Her yıl tatilciler 75 milyondan fazla içecek içmekte, 10 milyondan fazla hamburger ve 6 milyondan fazla sosis-ekmek yemektedir.

Görüldüğü gibi Walt Disney Dünyası, yüz ölçümü ve sağladığı imkanlarıyla tatil için ailenizle gidebileceğiniz, eşinizle ve çocuğunuzla hem eğlenip hem de tatil yapabileceğiniz bir yer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.