Video Arama

video

Web kullanıcılarının vazgeçilmez araçları arama motorlarıdır. Google, Yahoo, Bing vb. içerik ayırt etmeyen genel arama motorlarının yanında dikey arama motorları internetin popüler araçları haline gelmektedir.

Genel arama motorları internette bulunan bütün sayfaları örümcek yazılımları ile tarayarak veritabanlarına kaydederler. Dikey arama motorları ise internetteki kendi konularıyla ilgili sayfaları tarayıp, içeriği işleyerek sistemine kaydeder. Böylelikle belli bir konuya ilgi duyan ziyaretçiler daha ilgili ve düzenli bilgilere ulaşabilir.

Dikey arama motorları için Seyretmelik.com uygun bir örnektir. Bu site bir video arama motorudur. Türkiye’deki ziyaretçiler için hizmete açılan sitedeki videoların büyük bölümü Türkçe videolardan oluşuyor. Site oldukça geniş bir video arşivine sahip. Sitenin tasarımı sade ve kullanışlı. Bir arama motorunun olmazsa olmaz özelliklerinden birisi hızlı olmasıdır. Seyretmelik.com’da arama sorguları oldukça hızlı şekilde sonuçlanıyor.

Videoları kendi sitenize ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca facebook, twitter, mypsce gibi çeşitli sosyal platformlarda videoları paylaşabiliyorsunuz. Videolar kategoriler bölümünde çeşitlerine göre ayrılmış durumda. Videoları bu bölüm ile kategorilerine göre izleyebiliyorsunuz. Komik, müzik, oyunlar, bilim ve teknoloji gibi çeşitli kategoriler bulunuyor.

Çeşitli video sitelerine teker teker bakmak yerine tek bir siteden, Seyretmelik.com ile aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.