Ogame Nasıl Oynanır

Ogame tarihi tam olarak bilinmiyor. Günümüzde 41 tane farklı server ile hizmet veriyor. Türkiye’de ise 2005 yılında ilk serveri açıldı.

Her server 12000 maksimum kullanının oynayabileceği evren oluşturuyor. Oyun ilk açıldığı zaman karşımıza genel durum sayfası geliyor. Burdan gezegeninizin çap, sıcaklık, pozisyon ve puan durumunu görebilirsiniz. Gezegen sıcaksa 0 derece üstüyse daha fazla enerji üretilebilir. Sıfırın altındaysa tam tersi olur deuterium üretimi artar.

Oyunun en önemli yeri binadır. Buradan gezegeninizin üzerine alanınızın yettiği kadar bina çıkartabilirsiniz. Bina sayfasına tıklandığı zaman karşınıza metal, kristal ve deuterium ve basılabilecek binalar gelecektir. Sürekli saldırı yapan ve bilgisayarın başında sürekli oturan biri iseniz metal kristal ve deuterium üretimiyle fazla vakit harcamayın. Nedeni ise durmadan saldıranlardan gelen metal kristal ve deuterium olacağından dolayı üretime değil filoya vakit ayırın.

Eğer bilgisayar karşısında fazla vakit harcayamam güzel bir savunma yapıp gezegeni geliştirmek istiyorum diyorsanız metal 20 kristal 17 ve deut 12 yapmanız gerekiyor.

Ogame artık Türkiye2de bir hayli gelişti. Tabiri caizse önlenemez bir çıkış yakaladı ve bir çok online oyunu geride bıraktı. ücretsiz oyun sıralamalarında en zirvede yer alıyor. Ogame çok zor bir oyun değil. Oyunda bir çok seviye ve strateji var. Komuta gemisi, muhrip, ölüm yıldızı vs gibi taktik ve stratejiler ile oyunu oynayabilirsiniz. Ayrıca birçok oyunda olduğu gibi hile bu oyunda da var. Ogame hileleri
ile oyunu daha da basitleştirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.