Moral Bozukluğu

Her insan zaman zaman kendisini kötü hisseder. Bu durum insana bütün gün boyunca hakim olur ve o günü bir eziyet haline dönüştürür. Bu durumu ortadan kaldırmak için size bazı yollar göstereceğiz ;

Kendiniz İle Baş Başa Kalın

Evinizde veya dışarıda yalnız kalabileceğiniz bir yere gidin ve sessiz bir şekilde oturun. Bunu yapmak için zaman kollamayın. Nerede ve nasıl olduğu önemli değil. Elektronik aletleri yanınıza almayın. İçinizde yer alan kötü duygu ve düşünceleri kafanızdan silmeyi deneyin. Temiz ve sağlam bir beyin günün geriye kalan kısmında size enerji verir.

Sevdiklerinize Teşekkür Notu Bırakın

En son hangi tarihte sevdiklerinize yanınızda olduklarından dolayı bir teşekkür ettiniz. Her insan sevildiğini bilmeye ihtiyacı vardır. Sizin teşekkür etmeniz ve sevdiğinizi göstermeniz için size büyük bir iyilik yapmış olmaları gerekir. Çevrenizdeki insanların sizin için yaptıkları herşeye teşekkür edin.

Aile Fotoğraflarına Bakın

Eski aile fotoğraflarına bakın. Eski fotoğraflara bakarak, eski güzel anılarını tazeleyeceksiniz ve güne istekli bir şekilde devam edeceksiniz.

Güzel Hayeller Kurun

Canınız sıkıldığında, hüzünlendiğiniz zaman güzel hayaller kurmaya yönelin. Doktorlar kronik rahatsızlığı bulunan hastalarda dahi bunu tavsiye ediyor. Kafanızın içerisinde iyi şeyleri hayal edin. Eğer bunu yapamayacak durumdaysanız denir kenarına gidin veya sevdiklerinizle beraber olun.

Dua Edin

Kendinizi kötü hissettiğiniz zaman sizden güçlü olan varlığı, hepimizin yaratıcısı olana, inanca ve duyguya sığının.

Suya Bakın

Denize ve suya bakmak insana çok iyi geliyor. Yapılan bir araştırmaya göre deniz yada göle yakın olan hastahanelerde yatan hastalar daha hızlı iyileşiyor.

Tek Başınıza Uyumayın

Eğer yalnızsanız bu durum size pek iyi gelmeyebilir. Sevmiş olduğunuz bir insanla bu herhangi birisi olabilir beraber uyuyun. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Güne Müzik Dinleyerek Başlayın

Güne yumuşak ve dingin bir müzik ile başlayın. İnanın müzik ruhun gıdasıdır ve güne müzik ile başlamak kendinizi iyi hissettirecek.

Etiketler ; moral bozukluğu nedir, moral bozukluğu nasıl geçer, moral bozukluğu tedavisi, moral bozukluğunu geçirmek için yapılması gerekenler, moral bozukluğu nedenleri, moral bozukluğu neden olur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.