Kilo aldırmayan tatlılar nelerdir?

Kilo sorununuz var ve sürekli diyet halindesiniz. Diyet ile verdiğiniz kiloları yeniden almak istemiyorsunuz. Ama bir yandan da çok sevdiğiniz tatlılardan vazgeçemiyorsunuz. Peki kilo aldırmayan tatlılar nelerdir biliyor musunuz? Evet kilo aldırmayan tatlılar var. Ve siz bunları yiyerek hem sevdiğiniz şeyden vazgeçmeyecek, hem de kilo almayacaksınız. Öncelikle kilo aldırmayan yiyecekleri sıralayalım. Esmer pirinç, hem hazmı kolaylaştıran ve hem de yağları parçalayan bir besin. B vitamini içeren esmer pirinç kilo aldırmıyor. Greyfurt da metabolizmayı hızlandıran, kilo aldırmayan bir meyve. Kırmızı üzüm de dolaşım sistemini temizleyerek kolestrolü düşürüyor, bol miktarda lif, mineral ve vitaminleri içeriyor. Elbette kilo aldırmıyor. Salatalık da tokluk hissi veren, su içeren, kilo aldırmayan bir sebze. Ve nar… Vücudumuzdaki hormonları dengeleyen, tam bir antioksidan olan nar, kiloyu kontrol eden bir meyve. Kırmızı küçük fasülyeler de çok az yağ içeriyor, vücutta çok su tutuyor. Brokoli tam bir C vitamini deposu. Bol miktarda kalsiyum içeriyor ve karaciğer dostu. Bırakın kilo aldırmayı, kilo vermede işe yarıyor. Elma da çok lezzetli, bağırsakları çalıştıran ve kilo aldırmayan bir meyve. Yine kiraz da kilo aldırmadığı gibi zayıflamada kullanılıyor. Yulaf da tokluk hissi verdiğinden yeme ihtiyacı duyurtmuyor. Vücutta su tutan yulaf, zayıflamada kullanılıyor. Yukarıda sayılan meyve ve sebzelerle, tahıllarla yapılan tatlılar az kalorilidir ve kilo aldırmaz. Ancak yine de ölçüyü kaçırmamak gerekiyor. Örneğin az yağlı sütün içerisine kurutulmuş meyvelerden pratik bir tatlı yapabilirsiniz.

Fırında elma tatlısı

Malzemeler ve yapılışı: Kabuklarını soyduğunuz bir elmayı üstüne tarcın döküp, fırında birkaç dakika kadar pişmeye bırakın. Piştiğinde çıkarın ve henüz sıcakken küçük bir diyet dondurma ile birlikte yiyin. Bu tatlının toplam kalori miktarı 70.

Etimek tatlısı

Malzemeler ve yapılışı: Bir başka kilo aldırmayan tatlı ise etimekli muhallebi. İki dilim etimek ekmeğinin arasına, yarım yağlı süt ile hazırlayacağınız muhallebiyi sürüp, üstüne Hindistan cevizi gezdirin ve yiyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.