Göz Kalemi Nasıl Sürülür

Göz kalemi rengine karar verirken yapılması gereken ilk şey göz renginizle uyumuna bakmanız çok önemlidir.

Kahverengi gözlerde mavi, yeşil ve canlı tonlarda göz kalemleri ile makyaj oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Kahve ve siyah renk göz kalemleri bu renk ile uyumlu olur.

Mavi gözlü bayanlar için kahve tonlarıyla beraber bronz renkleri tercihler arasında olabilir. Yeşil göze sahip olan bayanlar için mürdüm tonları, mor ve yeşil renkler çok iyi olur. Göz rengini daha belirgin yapmak istiyorsanız, göz kalemini koyu renklerde tercih edebilirsiniz.

Göz kalemi alırken kullanma alışkanlığına göre yumuşaklık derecesini ve kalınlığını kesinlikle kontrol etmelisiniz. Göz kalemi kullanmakta acemi iseniz, ince ve pürüzsüz çizgiler çizmek için kendinizi zorlamayın.

Bu işi yapmak için kaliteli fırça kullanırsanız far kullanmaya gerek olmadan gözünüzde oldukça iyi buğulu tonlar oluşturabilirsiniz.

Göz kapağının ardından göz altına, kirpiğin altına da kalem çekmelisiniz. Gözün üstüne ve altına sürülen kalemi dağatabilmek için ise kulak çubuğundan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde doğal, yumuşak ve çarpıcı bakışlar yakalayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.