Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Evi düzgün derli toplu tutmak, güzel fikirler sayesinde ilgi çeken mekanlar meydana getirmek sanıldığı kadar zor değil hatta basit diyebiliriz. Ekonomik maliyeti az olan fikirler ile eve cep dostu yatırımlar yapılabilir. Böylece vakitten tasarruf ederek kendiniz ve hobileriniz için yeteri kadar zaman oluşturabilirsiniz.

Çöp kutusunda gelen kötü kokuları yok etmek için az miktarda bikarbonat atın. Bikarbonatı su ile karıştırıp diş macunu şekilinde bir karışım oluşturabilir, bu karışım ile rengi giden lavobaları temizleyebilirsiniz. Bikarbonatı çiçek için hazırladığınız kabdaki suyun içerisine koyduğunuz zaman çiçekler uzun süre solmadan yaşarlar.

Artık hergün aynı renkleri görüyorum dediğiniz karyolanızı, raflarınızı boyayabilirsiniz. Ve ya yapışkanlı folyolar ile kaplayabilirsiniz. Bu işten geriye kalan duvar kağıdını çekmecelerin içlerine ve rafları aralarında kullanabilirsiniz.

Ev tekstil eşyalarının yıkandıktan sonra yumuşak olması için ise çamaşır makinesindeki detarjan bölümüne az miktarda elma sirkesi dökün. Çekmeceye veya dolapların içerisine yerleştirilmiş sabunlar eşyaların güzel kokmasını sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.