Teknolojinin Çocuklara Zararları Nelerdir ?

Bilindiği üzere bir çok genç ve çocuklar teknoloji sonucu çok yanlışlar yapmaktadır. Hayatlarını yanlış yönlendirerek hatalara sürüklemektedir. Aslında bunu teknolojiye suç atamayız. Sonuçta teknoloji olmasa hayat koşulları çok daha zor olurdu ve geçinmek kesinlikle kötü olurdur. Teknolojinin yanlış kullanılması sonucu çocuklara zararları olmaktadır. Bu konuya aşağıda biraz değinelim.

İlk olarak elimize teknolojinin en önemli aracı bilgisayarı alalım elimize. Bilgisayar bakıldığı zaman kesinlikle çocuklara zararlı gibi görünüyor. Aslında kesinlikle zararlı değildir. Doğru kullanıldığı taktirde çok yararlı olduğu görülmektedir. İnternet üzerinde birçok eğitim için kullanılan siteler bulunmaktadır. Bu sitelerde çocuklarımıza ders anlatımları ve soru bankaları gibi bir çok yardımlar bulunmaktadır.Aynı zamanda internet dünyayı ayağımıza getiren bir araçtır. İstediğiniz ülke hakkında bilgi sahibi olabilir ve istediğiniz şeyi öğrenebileceğimiz tek araçken neden bilgisayar teknolojisi çocuklara zararlı olsun ki?

Aslında tamamen ailelerin bilinçsiz davranmasından kaynaklanan bir konudur. Eğer aileler çocuklarına hayatı gerçek anlamda anlatıp ve eğitim yaşamına sokmadan çocuklarına belli dersleri verdiyseler zaten teknolojiyi çocuklar zararlı şekilde kullanmayacaklardır.

Unutmayın büyük bireyler bu ülkenin geleceğini ve ekonomi yapısını ayakta tutacak kişiler bizlerin çocuklarıdır. Çocuklarımıza hayatın ve yaşamın nasıl yürüdüğünü benimsetelim ve teknolojinin yararlarını ufakken onların beyinlerine işleyelim ki ülkemizin gelecek ekonomi yapısını çok yukarda tutmuş olalım.

Kısacası teknoloji çok yararlıdır. Sadece kullanmasını bilenler için.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.