SSK Sigortalılık Süresi

SSK sigortalılık süresi ilk defa sigortasının başlamasından öldüğü tarihe kadardır. Sigorta belli bir yaşa kadar yatmaktadır. Yaşınızı doldurduktan sonra sigortadan emekli olursunuz ve çalışmasanız dahi SSK size bir aylık kazanç sağlamaktadır. Eğer şayet öldünüz ve eşinizin bir yerden resmi olarak maddi geliri yoksa sizin sigortanız eşinize bağlanır.

SSK sigortalık süresi 18 yaşından itibaren başlamaktadır. SSK’nın belirlediği yaşa geldiğiniz taktir de SSK’dan emekli olmuş olursunuz. Çalıştığınız sürece gününüzü doldurmadan Sigortalı Süreniz bitmeyecektir. Bu konu ile ilgili daha geniş bilgi sahibi olmak isterseniz eğer buradan (http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr) SSK’nın resmi sitesine giriş yaparak geniş kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.