SSK Müstehaklık Sorgulama

Öncelikle bir çok vatandaşımız müstehaklık kelimesinin sözcük anlamı bilmemektedir. İlk olarak burada müstehaklık kelimesine değinmek istedim. Müstehaklık kelimsinin sözcük anlamı hak edilen demektir. Bu durumda sorgulayacağım şey SSK da Hak kazanmış mıyız ? onu sorgulayacağız.

SSK Müstehaklık Sorgulaması için buradan (http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/Portletler/Mustehaklik) siteye giriş yapınız. Karşınıza gelecek sayfa SSK Müstehaklık Sorgulama formudur. Bu sayfa da SSK’lı çalışan, emekli ve kurum personeli online olarak sorgulama yapabilmekte. Bu sayfada lazım olacak şeyler TC Kimlik No yada SSK Sicil + Karne no gereklidir. Eğer elinizde bu bilgiler olmadığı taktirde hiçbir şekilde SSK Müstehaklık Sorgulaması yapamazsınız.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.