SSK İsteğe Bağlı Sigorta Başlangıcı

İsteğe bağlı sigorta ne demek? Önce bu konuya bir açıklık getirelim. İsteğe bağlı sigorta kişinin ister çalışıp ister çalışmadan yada yarım gün çalışarak yatan sigortadır. Kişi tarafından yatan sigortadır. SSK’nın kendi resmi sitesin de isteğe bağlı sigorta başvuru formu bulunmaktadır. Bu formu doldurarak en yakın İl Sosyal Sağlık Müdürlüğüne giderek başvuru yapması gerekmektedir.

SSK İsteğe Bağlı Sigorta’ya başvurulan aydan sonraki ay olmak üzere başlatılır. Yani Ocak ayın da başvuru yapmış birisinin sigortası Şubat aynıda başlamaktadır. Ama eğer ayın son günlerine doğru başvuru yapmış iseniz ve bu başvuruyu diğer ayda kayıt etmişlerse 2 ay sonra başlar. Oda şöyle: Ocak ayının 29 da başvuran kimsenin sigortası Mart ayında başlayabilir.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. Anonim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.