Sosyal Ağların Eğlence ve Komedi Sitelerine Sağladığı Geri Dönüşüm

Son zamanlarda sosyal ağlara artan ilgi ile beraber küçük çaplı eğlence,  komik, mizah, komedi tarzındaki web sitelerine olan ilgi büyük bir oranda azalmış görünüyor. Bunun en önemli nedeni bahsettiğimiz tarzda sahip olan web sitelerinin gelişen ve ilgi gören web2.0 teknolojisine yeterince ayak uyduramaması diyebiliriz.

Komedi ve Mizah tarzındaki web sitelerinin barındırdığı ve ziyaretçilerinin de ilgi gösterdiği kategoriler telefon şakaları, fıkralar, karikatürler, komik resimler, komik videolar vb. şeklinde söylenebilir.

İnternet kullanıcıları bu tarzdaki web sitelerini genelde barındırılan içeriği bir şekilde facebook, twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmak için kullanıyor. Tabi bu durumun geri dönüşünü web siteleri büyük oranda görüyorlar. Facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesinde ilgi gören bir url bir çok kişi tarafından paylaşıldığında hatırı sayılır bir hit sağlanabiliyor.

Bu durumun farkında olan bir çok web sitesi de içeriklerinin bir köşesinde Facebook’ta Paylaş kodunu mutlaka yerleştiriyor.

Komik, komedi, eğlence, video, mizah tarzında olan web siteleri sayfalarına sosyal paylaşım sitelerinde içeriklerinin paylaşılmasını sağlayacak butonlar yerleştirirlerse kısa vadede hit bakımından iyi bir geri dönüş sağlayabilirler.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.