Sigortasız Sürelerin Borçlanması

Sigortasız Sürelerin Borçlandırılması diye bir konu yürürlükte yoktur. Diyelim ki işe 21 yaşında başladınız ve emekli olmanıza 3 yıl kalmış ben 18-21 yaş arasında ki 3 yılı borçlanayım ama emekli olayım diyorsanız böyle bir imkan yoktur.

SSK’nın mecburi kıldığı yaşı yada zamanı tam anlamıyla çalışarak ve aynı zamanda sigortanızı da yaptırarak emekli olabilirsiniz. Bu yüzden dolayı kesinlikle sigortanızın yattığından emin olunuz. Sigortanızın yatıp yatmadığını SSK’nın resmi sitesinden öğrene bilirsiniz. Kesinlikle sigortanızın yatıp yatmadığını takip ediniz. Size gelebilecek zararlardan sizi koruya bilecek en büyük etmen sigortadır. Aynı zaman da emeklilik yaşınız geldiğinde sigortanız yatmamışsa ve siz bunu bilmiyor olsanız dahi aradan uzun yıllar geçerse hiçbir şekilde emekli olma ihtimaliniz yoktur.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.