Rüya Tabirleri veya Rüya Yorumları Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Herkesin bildiği gibi insanlar yaşamının yarısını neredeyse uyumakla geçirmektedir. Uyumak gerçek anlamda insanların büyük bir gereksinimidir. Nedeni bilinmiyor ama biz insanlar Rüya görmekteyiz. Birçok profesör tarafından araştırılan bu durum gerçekliğe kavuşturulamamıştır. En çok bilinen ve kesinlik sağlayan bir açıklama insanlar uyuduklarında bilinç altında ki olayları rüya olarak görmektedirler. Unutmayın ki her insan uyuduğunda kesinlikle rüya görmektedir. Görülen rüyaların bir çoğu hatırlanmamaktadır. Ortalama bir insan bir gecede 6-7 adet rüya görmektedir. Bunların bazılarını hatırlamakta, bazılarını ise hatırlamamaktadır.

Görülen rüyalar gerçeği yansıtmaktadır kesinlikle. Bunun nedeni ise bilinç altında gördüğümüz rüyalar olmasıdır. Biz rüyalarımızın cevaplarını Rüya Tabirleri diye adlandırdığımız kitaplardan bulmaktayız. Artık teknoloji ve sanal alem o kadar çok gelişti ki rüyalarımızın ne anlama geldiğini internet ortamından öğrenmek kolaylaşmıştır. Rüyalar üzerine bir çok site kurulmuştur. Bu sitelerde rüyalarımızda gördüğümüz nesneleri veya olayların ne anlama geldiğinin cevabını alabiliriz.

Rüyalar genel olarak ağır uyku zamanlarında görülmektedir. Rem uykusu ve nonrem uykusu olarak adlandırmaktayız. Kısacası her insan rüya görmektedir ve nedeni bilinmiyor ama kesinlikle gerçeği yansıtmaktadır. Gerçeği yansıtmakta ki en büyük nedeni ise bilinç altında ki şeylere dayanarak rüya görmemizdir. Rüya Yorumları olarak adlandırdığımız şey tamamen rüyalarımızın cevabını bulacağımız bir cümledir. Rüya yorumları gerek astroloji gerekse uzman kişiler tarafından yorumlanmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.