Para Biriktirmenin Yolları

Kesinlikle ailede para biriktirme yolu çok sıkıntılı geçmektedir. Aslında para biriktirmenin yolu çok aşırı tutucu olmaktan geçmemektedir. Bir çok aile tutuculuk ve cimrilik yaparak para biriktirme yolundadırlar. Aslında bu izledikleri yol çok saçmadır. Çok daha kolay para biriktirme yolları bulunurken.

Kesinlikle aile içerisinde tabi ki tutumlu olacaksınız. Çok aşırısına gerek yoktur sonuçta. Yapacağınız harcamaları hesap ederek yapmanız gerekmektedir.Bu hesap ve kitap yolu hangi aileye zararlı olabilir ki? Kesinlikle bir zararı bulunmadığı gibi sadece gün içerisinde bir 5-10 dakika kadar vaktinizi ayırarak tasarruflu bir aile olacaksınız.

Tutumluluk kesinlikle ufak tefek dahi olsa her hesabın yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda köşeye attığınız 3-5 kuruş kesinlikle bir gün sizi kurtaracaktır. Hiç bıkmadan evinize akşam girdiğinizde cebinizde ki bozuklukları bir yere depolayın. Unutmayın her sıkıştığınızda oraya gitmeyeceksiniz çünkü o paralar çok aşırı günlerde sizlere yardımı dokunacaktır. Burada şu ata sözünü söylemeyi gerek duyuyorum. “Damlaya damlaya göl olur” bu ata sözü kesinlikle çok doğrudur. Gün içerisinde bir yere attığınız 3-5 kuruş sizi gün gelir kurtarır.

Tabi ki köşeye atılan bu paralar bir ay yada iki ay sonra kullanılmamalıdır. Çok önemli konularda kullanmalısınız bunları unutmayınız. Emin olun ki o köşeye atılan paralar bir bakmışsınız ki 3-5 yıl sonra sizlere bir araba alacak kadar olacaktır. Kısacası tutumluluk ve ufak tefek köşeye atılan paralarla ciddi bir birikiminiz olacaktır bunları unutmayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.