İnsanlara Hayır Demenin Faydaları

İnsanların size olan taleplerine hayır diyebildiğinizde kendinize olan güvenin arttığını ve hayatınız ile ilgili tüm kontrolü elinize aldığınızı biliyor muydunuz?

Yaşantımız boyunca etrafımızda ki insanların talep ve beklentileri dur durak bilmez. Bizlerde bu talepler karşısında çoğu zaman yanlış kararlar verebiliyoruz. Ya da HAYIR deyip karşımızda ki kişiyi üzmektense EVET deyip durumu geçiştirmeye çalışıyoruz.

Sizde HAYIR diyemeyenlerdenseniz bu yazıyı dikkatle okumanızda fayda var.

Hayır Diyebildiğinizde Daha Enerjik Olursunuz!

Hayır dediğinizde yapmanız gereken işleri azaltarak istediğiniz şeyleri yapmak için zihninizi daha sağlıklı kullanıyorsunuz ve bu da sizi bir işi daha sağlıklı yapmaya teşvik ediyor. Bir işi istekli ve içten yaptınız zaman başarılı olursunuz, bu da sizi daha enerjik yapacaktır.

Hayır Dediğinizde Daha Fazla Zamanınız Olur!

24 saat gün içersinde size yetmiyorsa sizinde artık insanların taleplerine HAYIR deme zamanınız gelmiş demektir. Hepimiz bir şekilde zamanla yarışırız ve her şeyi yetiştirmemiz mümkün değildir. Yapmak istemediğiniz şeylere hayır diyerek zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Hayır dediğinizde kendinize daha fazla güvenirsiniz!

Hayır diyememenizin bir diğer nedeni de özgüven eksikliğinden kaynaklanır. Yanlış olduğunu bildiğiniz halde bir şeye EVET diyorsanız onaylanmama korkusu yaşıyorsunuz demektir. Bu gibi durumlarda HAYIR diyerek kendinize olan güveninizi sağlamlaştırabilirsiniz.

Hayır dediğinizde daha fazla eğlenirsiniz!

Evet dediğinizde genelde hiçbir şeye zamanınız kalmaz. Hayır dediğinizde eğlenmek için daha fazla zaman kazanmış olursunuz.

Aslında size her şeye HAYIR deyin demiyoruz. Sadece yanlış olduğunu bildiğiniz halde her şeye evet derseniz bu size iyi bir hayat sağlamaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.