İki kişilik oyunlar

Oyun siteleri artık çocuklarının vazgeçilmezi oldu. Bu siteler de sadece çocuklar için değil 7’den 70’e her yaştan insanın eğlencesi haline geldi.

Çocukların keyifle zaman geçirebilecekleri, zekâ gelişimini sağlayabilecek oyunlar bakımından çocuklarınıza oyun oynatabileceğiniz oyun siteleri bulunuyor. Bu konuda size iki kişilik futbol oyunları

Çocuklarınızın gerek arkadaşları ile gerekse sizinle oynayabileceği iki kişilik kız oyunları ile birlikte oldukça eğlenebilirsiniz. Sizde çocuğunuzla kendi oynayabilir, böylece keyifli vakit geçirmiş ve çocuğunuzun oynadığı oyunlar hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

Şu da bir gerçek ki; çocuklarınızın oynadığı oyunlar onun ruh halini yansıtabiliyor. Bazı durumlarda çocuklarınız, oynadığı oyunu, günlük yaşantısında arkadaşları arasında gerçeğe dökebiliyor. Çeşitli zamanlarda bunların örneklerini gördük ve duyduk. Bu anlamda siz ailelere düşen en büyük görev çocuğunuzun hangi sitede hangi oyunu oynadığı konusunda ona yardımcı olmaktır.

Çocuğunuza oyun oynamak için belli bir zaman kısıtlaması yapmalı, bütün boş zamanını oyun oynayarak geçirmesine engel olmalısınız. Doğru olanın bu olduğuna inanıyorum. Bu noktada ailelere bazı sorumluluklar düşüyor.

Çocuğunuzu daha çok onun gelişimine faydalı olabilecek oyun oynaması konusunda öncü olmalısınız.

Okulda yemeğin, uykunun saatleri bellidir ve bu saatlerde yer veya uyuruz. Dolayısıyla oyununda çocuklar için bazı kuralları olmalı. Çocuklar, belirli saatlerde ve belirli sürelerde oyun oynamalı, aşırı bilgisayar başında kalmamalıdır. Buna dikkat etmeye bilhassa özen gösterin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.