Haber Olacak bir Basın Açıklaması Nasıl Yazılır?

haber olacak bir basın açıklamasının nasıl yazılacağını öğrenmelisiniz. Aşağıdakiler işinizi hızla ve etkin bir biçimde pazarlamanıza yardımcı olacak kimi ipuçlarıdır.

haber değeri taşımıyorsa ya da ilginç değilse ilgi görmeyecektir. Bir tanesi bile ilgi görmeden yirmi basın açıklaması yazabilirsiniz. Basın açıklamanızı göndermeden önce en iyisi olduğundan emin olun. Basın açıklamanızı bir tatil etkinliği, yeni bir ürün ve işinize ilişkin kimi eğlenceli olaylar gibi ilginç gelişmeler etrafında yapılandırın. Önemli olan konu basın açıklamanızı onu haber yapmak isteyenler için ilginç hale getirmektir.

Basın Açıklamanızı Düzenleyin
Bir basın açıklaması yazdıktan sonra onu göndermeden önce düzenlemek ve hataları düzeltmek için zaman ayırmalısınız. Birçok gramer hatası içeren bir basın açıklaması kadar işinizi kötü gösteren bir şey yoktur. Ayrıca açıklamanın sadece gerçekler içerdiğinden de emin olmak istersiniz. Herhangi bir şey abartmayın. Eğer bir gazeteci gerçeği çarpıttığınızı fark ederse, sizi ve işinizi güvenilmez olarak addeder ve ileride göndereceğiniz basın açıklamaları da itibar görmez. habertürk

Aşırı Yapmayın
Birçok yeni iş sahibinin yaptığı bir hata çok fazla sayıda basın açıklaması yazmaktır. Çoğu durumda çok olan şey haber değeri taşımaz ve hafta bir basın açıklaması yapıyorsanız bu bile çok fazladır. Sadece insanları ihtiyaç duyduğu ya da bilmek istediği bir şeyiniz olduğunda basın açıklaması yapın. Genel bir kural iki ayda birden fazla basın açıklaması yapmamaktır. Bundan fazlasında hem kendi zamanınızı harcarsınız hem de gazetecilerin kendi zamanlarını harcadığınızı düşünmelerine yol açarsınız.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.