Zayıflama Kemeri

Halk arasında Zayıflama Kemeri olarak da bilinen Miğde Kemeri, bir Ayarlanabilir Gastrit Bandıdır. Zayıflama Kemeri Sistemi , obez ve aşırı şişman hastaların tokluk hissine çabuk ulaşabilmeleri ve yiyecek tüketimlerini azaltmak için dizayn edilmiştir. Zayıflama kemeri miğdenin üst kısmına yerleştirilir. Burada küçük bir tüp vasıtası ile abdominal (hakim olunamayan) miğde kasına tıpkı rezervuar kapağı gibi çalışabilecek şekilde bağlanır. Bu operasyona Laparoscopi ( Anahtar Deliği Cerrahisi) denir.

Zayıflama Kemerini diğer operasyonlardan ayıran en önemli farkı; hastanın en iyi olabileceği sağlık durumu ya da hedeflediği kiloya orantılı olarak belirlediği tüketim potansiyeline göre ayarlanabilir olmasıdır. Yani hastanın zayıflaması için ne kadar tüketim yapabileceği belirlenebilir. Zayıflama Kemeri miğdeyi biri küçük diğeri büyük olmak üzere ikiye ayırır. Yeni küçük miğde üstte kalır ve yeni bir miğde gibi hareket ederek, az miktar yemek tüketimi ile tokluk hissine çabuk ulaşılmasını sağlar. Bu operasyonda ki önemli bir diğer nokta ise, eğer operasyondan sonra miğde verimli bir şekilde bölünememişse ya da anatomi mükemmel çalışmıyorsa operasyon geri alınabilir ve istenilen zaman band geri çıkarılabilir. Böylece anatomi eski normalliğine döner. Ayrıca band takıldıktan sonra miğde ölçüleri yeni bir operasyonla tekrar ayarlanabilir ve tam verimlilik sağlanabilir. Fitness

Kilo Vermenin Sağlıklı Yolu Fitness

Son derce kolay bir cerrahi ameliyat olduğu gibi ağrısız ve kolay atlatılabilinen bir operasyon sürecidir. Bir çok hasta ameliyattan 48 saat sonra taburcu olmuştur ve bir iki hafta içinde normal günlük yaşamlarına dönmüştürler. Operasyondan sonra diyetisyen, cerrah ve doktorunuz tartışarak size uygun bir diyet programı hazırlayacaklar ve iyleşme sürecini yönetmeye çalışacaklardır. Ameliyattan sonra uygun diyeti uygulamak sonderece önemlidir. Belli bir süre kesinlikle katı yiyecekler yenemez. En az 2 hafta sadece sıvı yiyecekler tüketilebilir. Sonrasında püre benzeri yiyeceklerle yavaş yavaş miğde alıştırılır. Diyet

Zayıflama Kemerinin ( Miğde Kemeri) Avantajları:

Çok kısa hastane süreci ve normal yaşantıya erken dönüş. Çoğu hasta birkaç haftada işlerine dönmüş ve 6. haftada yorucu egzersizlere başlayabilmişlerdir.
Operasyonun geri döndürülmesi ya da yeni bir ayarlama yapılabilmesi cerrahi açıdan mümkündür.
Yiyecek tüketimi sindirim sistemi sayesinde her zamanki emilme süreci ile vücuda pompalanır. Hiçbir proteyin, vitamin ya da karbonhidrattan yoksun kalmanıza gerek kalmaz.
Kemrin miğdeyi kıstlaması arttırılabilir ya da azaltılabilir.
Zayıflama

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.