SSK Sigortam Yapılmamışsa Ne Yapmalıyım?

Öncelikle sigortanızın yapılıp yapılmadığını buradan (http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr) SSK’nın resmi sitesinden öğreniniz. Eğer sigortanız yapılmıyor ise Türkiye’de ki tüm İller de Sigorta müdürlükleri bulunmaktadır. Hemen Sigorta Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvurabilirsiniz ve aynı zamanda gerekli mahkemelere de başvurduğunuz taktirde sorununuz çözülecektir.

Aynı zaman da çalıştığınız iş yerinden ayrıldıktan sonra sigortanızın yatmamış olduğunu anladığınız taktirde o iş yerinde verdiğiniz hizmetin yılının sonundan itibaren başlayarak 5 yıl içerisin de yetkili mahkemelere müracaat etme hakkına sahipsiniz. Unutmayın ki sigortasız işçi çalıştırmak bir suçtur. Eğer sigortanız yapılmıyorsa kesinlikle Sigorta Müdürlüklerine veya Mahkemelere baş vurarak hakkınızı alınız. Sigorta bir can garantisidir binevi.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.