Sigorta Ne Zaman Başlar?

Sigorta işe alındığınız günden itibaren başlar. Sigortanızın başladığından kesinlikle emin olunuz. Şayet sigortanızı yatırmıyorlarsa buradan (http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr) SSK’nın resmi sitesine girerek şikayet dilekçenizi yazarak nere göndereceğiniz hakkında bilgi edine bilirsiniz.

Sigorta iş başladığınız günden ve çalıştığınız her gün ve ay için yatırılmaktadır. Sigortanızın olması demek işverenler hakkında bir hakka sahip olmanız demektir. Aynı zaman da sigorta bir sağlık güvencesidir. Sigortanız olduğu sürece siz ve aile fertleriniz SSK’ya bağlı bütün hastane kuruluşları ve eczanelerden yararlanmanızı sağlar. Sonuçta iş hayatı çok büyük tehlikelerle dolu ve ailenizin hastalanması sonucunda bu kuruluşlardan sizde yararlana bilirsiniz.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Latest Comments
  1. Hacı Çapar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.