Google’a sitemi nasıl kaydederim?

Google şüphesiz dünyanın en çok kullanılan ve en kaliteli arama motoru. Hergün binlerce web sitesi açılmakta. Eğer sizde bir web sitesi sahibiyseniz sitenizin tanınması için sitenizi google a eklemelisiniz. Eğer bu sektördeyseniz ve sitenizi google a eklemek istiyorsanız neler yapmalısınız ?

Önce google ın bu servisi hakkında biraz bilgi edinmeniz gerekir. Google, internet i her tarama yaptığında dizinine yeni web siteleri dahil eder ve mevcut siteleri günceller. Google sizi, sitenizi kendi dizinine eklemeye davet eder ve eklenilen URL lerin hepsini kabul etmez, onaylamaz. Onaylayıp onaylamamak veya ne zaman onaylayacağı hakkında net bir tarih vermez.

Sitenizi google a kaydetmek için öncelikle şu bağlantıya tıklayın ;
http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

Daha sonra URL : yazan yere http:// ı da dahil ederek sitenizin adresini eksiksiz şekilde girin. Örneğin ; http://www.deneme.com

Bunun dışında yukarıda yazdığımız bağlantıdan sitenizin içeriğiyle ilgili bilgi veren metinler, anahtar kelimeler de yazabilirsiniz. Bu işlem sitenizin google tarafından sitenizin dizine nasıl eklendiğini değiştirmez. Bu işlem sadece bilgi amaçlıdır. Bu işlemi fazla abartmamalı, sitenize ait her sayfayı, her linki eklememeniz gerekmektedir. Google a ait olan Googlebot, sitenize ait diğer sayfaları kendisi bulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.