Genç Futbolculara Antrenörlük Yapmak – Futbol Antrenörlüğünün Yazılı Olmayan Kuralları

İster yerel bir kulüpte antrenörlük yapın ister bir futbol akademisinde görevlendirilin, kurallar değişmez. Bir futbol antrenörü olarak göreviniz çocukların oyunun temelini öğrenebileceği güvenli bir çalışma platformu sağlamaktır.

Her zaman düzenli ve dakik olun. Antrenman çalışmalarının çocuklar gelmeden düzenlenmesi önemli bir artıdır. Çocuklar sıkıldıklarında ve uzun süre beklediklerinde düzeni bozma ve amaçsızca oyalanma eğilimi taşırlar.

Her zaman profesyonel bir antrenör gibi görünün. Bunun elde edilmesi kolaydır ve sadece uygun bir eşofmanla temiz bir çift spor ayakkabısı gerektirir. Görünümünüz önemlidir ve çocukların arasında her zaman temiz giyimli olmalısınız. Çocuklar bu konuya fazla önem vermezler, asıl kazanmanız gereken ebeveynlerin güvenidir.Gaziantepspor

Eğer takımınızın büyük kısmı düzeni bozma eğilimi taşıyorsa, muhtemelen antrenman çalışmalarınız sıkıcıdır ya da antrenörlük yaptığınız yaş gurubu için çok ileridir. Futbolun temellerini öğretmeye çalışırken antrenmanları eğlenceli hale getirin. Çocuklar eğlenmediklerinde ya da kendilerine görev verilmediğinde işin peşini bırakırlar. Çocukların dikkatlerini sürdürme süresi yaklaşık olarak 2 dakikadır, bu açıdan futbol alıştırmaları arasında hızlı hareket edin ve çocukların kafalarının antrenmandan uzaklaşmasına izin vermeyin.

Paylaşma, arkadaşlık, saygı ve takım çalışması gibi sosyal becerileri vurgulayın. Sadece futbol oyuncuları ortaya çıkarmayın, geleceğin erkeklerini de ortaya çıkarın. Hiçbir durumda çocuklara bağırmamalı ya da onlara kötü davranmamalısınız. Çocuklar futbolu eğlence için oynarlar, sizin egonuzu tatmin etmek için değil. Onlara hak ettikleri saygıyı, ilgiyi ve sabrı gösterin. Sabır iyi bir antrenör için birinci sıradaki gerekliliktir. Çocukların yetişin olmadığını ve henüz yaşam yolculuklarının kısa yaşam derslerinin az olduğunu göz önünde tutun.Spor toto süper lig

Son ama aynı derecede önemli olarak, takdir etme sanatını öğrenin. Her zaman takımınızı en iyiyi elde etme yönünde teşvik edin. Çocukların özgürce oynamasına ve hatalarından ders almasına izin verin. Oyuncularına oyunun her dakikasında bir şeyler öğretmeye çalışan bir antrenör, çocuklara öğrenme ve gelişme şansı vermez. Çocuklar sadece hatalarından ve deneyimlerinden öğrenebilir, bu bakımdan egonuzun ya da kazanç-kayıp mantığınızın antrenörlük tekniklerinizi belirlemesine izin vermeyin.

Çocuk futbolunda antrenörlük için gönüllü olmadan önce, çocuklara eğitmenlik yapma ve onları geliştirme kapasiteniz olduğundan emin olun. Ayrıca, kaçınılmaz olarak yarının gençliğini şekillendireceğinizden ötürü konuya kendinizi %100 verdiğinizden de emin olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.