Evlenmeden Önce Neler yapılır?

Evlilik hayattaki en önemli olaylardan biridir. Hayatınızı bir başkasıyla paylaşırsınız. Acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsüyle, sevinciyle… Evlenmek için en uygun insan bulunmalıdır, aksi takdirde evlilikte sorunlar yaşanabilir. Evlenmek için en uygun insanı bulunup, evlilik aşamasına elindiğinde yapılması gereken bazı şeyler vardır. Evlenmeden önce neler yapılır ?

Öncelikle evlilik cinsellikle başlayacağı için bu konuda yeterince bilgiye sahip olunmalıdır. Sağdan soldan, kulaktan dolma bilgilere göre hareket edilmemelidir. Bir uzmandan bilgi alınmalıdır. Evlilik hazırlıkları eksiksiz yapılmalıdır. Kimse evlilik öncesinde sorun yaşamak istemez. Evlenmeden önce mutlaka bazı şeyler konuşulmalıdır. İki tarafın birbirinden beklentileri evlilik gerçekleşmeden paylaşılmalıdır.

Evlenmeden önce en önemli olaylardan biridir kız isteme. Kız isteme olayında herşey eksiksiz, kusursuz olmalı. Güzel bir çiçek yaptırılmalı ve harika çikolatalar alınmalı. Çikolatanın tadı ve kalitesi kadar kutusu da önemlidir. Çikolatalarınızın koyulduğu kutu gösterişli ve şık olmalı.

Herkes muhteşem bir düğünü olmasını ister. Herkesin beğendiği, hafızalardan silinmeyecek rüya gibi bir düğün. Düğünün sorunsuz geçmesi için yapılması ve planlanması gereken bazı noktalar vardır. Düğüne gelecek davetli sayısını iyi bilmek gerekir. Tahmin ettiğinizden az davetli gelmesi hayal kırıklığına neden olabilir. Fazla davetli gelmesi durumunda ise yer, yiyecek, içecek sıkıntısı çekebilirsiniz. Bu durumda, en azından yiyecek içecek konusunda sıkıntı olmaması için fazladan, yedekte içecek ve yiyecek bulundurmalısınız. Düğün pastası davet ettiğiniz insandan biraz daha fazlasına yetecek kadar yapılmalı, yanında verilecek içecek sayısı da buna göre temin edilmeli…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.