Cristiano Ronaldo Faux Hawk Hairstyle

Newhairstyles2010.com sitesi okurlarıyla Cristiano Ronaldo’nun saç stili sırlarını paylaştı. Yayınlanan makalenin orijinali şöyle;

Cristiano Ronaldo Faux Hawk

The 24-year world famous soccer star Cristiano Ronaldo from Portugal is known for his stylish haircuts. A Soccer Star and a style icon, he is admired and followed by millions world over. This star is seen attired in the most fashionable dresses and hairstyles of our times. His dress and his hairstyle set him apart from the other legendary stars. The difference is in Cristiano Ronaldo’s hairstyle. There are various styles that he adopts and done a different haircut for every occasion. The change is noticed every month.

His hairstyles are called Cristiano Ronaldo Faux Hawk. They are short hairstyles with style and flexibility. They use short layers of hair with bountiful hair on the top; this portion is later styled into funky or conservative look. The fashion magazines display the Cristiano Ronaldo hairstyles for every season.”

Portekiz’in 24 yaşındaki dünyaca ünlü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo şık saç kesimiyle biliniyor. Bir futbol yıldızı ve stil ikonu olan Ronaldo dünyada milyonlarca kişi tarafından hayranlıkla takip ediliyor. Modern saç modellerine ve giyim tarzına sahip. Bu elbise ve giyim tarzı O’nu diğer yıldızlardan farklı bir yere koyuyor. Çok çeşitli saç modelleriyle karşımıza çıkıyor. Her durum için benimsediği ve kullandığı birbirinden farklı saç modeli vardır. Her ay yaptığı bu değişimler hayranlarınca fark edilir.

Kendi ismiyle ünlenen saç modeline “Cristiano Ronaldo Faux Hawk” denir. Bu şık ve esnek bir kısa saç modelidir. Başın üstünde üçgenleşen ve kenarlara doğru kısalarak dökülen saç modeli daha sonra üst kısmı jöleyle şekillendirilerek yumuşak yada sert bir biçim verilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.