Çocukların İnternet Kullanımı ve Bağımlılığı

Çocukların bilgisayar başında geçirdiği süre mümkün olduğunca kısıtlı tutulmaya çalışılmalıdır. Özellikle okul öncesi çocuklar 1 saatten daha az bir süre bilgisayar başında durmalı. Bu çocukların fiziksel ve ruhsal sağlığı için çok önemlidir.

Bilgisayar bağımlısı olacak bir çocuğun ileriki yaşlarda asosyal bir kişiliği olmasının önü açılabilir. Bu nedenden dolayı çocuklara bilgisayar dışında alternatif uğraşlar veya hobiler edindirilmelidir.

Bazı bilgisayar oyunları olumlu etkisinin yanı sıra çocukları saldırganlığa teşvik etmek gibi sakıcalar içeriyor. Çocukların bilgisayar başında geçirdiği süre arttıkça gerçek dünyadan koparak hızla asosyalleşmeye başlıyorlar. Bu durum çocukların aileden bile kopmasına neden olabiliyor.

Aileler çocuklarının bilgisayar bağımlılığını engellemek için çok hızlı davranmalıdır. Çoğu aile buna göz yumuyor. Çünkü, bilgisayar başında oturan bir çocuk bir ebeveyne göre göz önünde olmuş oluyor. Bu tamamen yanlıştır. Çocuklar internete zaman geçirerek asosyalleşiyor, intihar özentisi olan sitelerde geziyor vs vs.

Aileler baskı yapmadan çocugunu  bilgisayar başından uzaklaştırmanın yollarını araması gerekiyor. Bu duruma göz yumulursa ilerde daha büyük sorunlarla uğraşmak zorunda kalınabilir.

Kız çocuğu sahibi olan ebeveynler internete Kız Giydirme oyunları, güzel kız giydirme, fotoğrafçı kız giydirme türünde oyunları kız çocukları ile beraber internette oynayarak onlarla bilgisayar başında zaman geçirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.