Bağkur’dan Ne Zaman Emekli Olurum?

Bağkur’dan emekli olma şartları bulunmaktadır kanun da. Yasalarda da belirtildiği gibi kadınlar için 20 yıl ve erkekler için 25 yıl yaş haddini doldurmuş insanlar emekli olabilir. Bu yaş haddini doldurmamış olan kişiler kesinlikle Bağkur’dan emekli olamazlar. Unutmayın Bağkur Sigortanızın yattığı ilk günden bugüne kadar hiç kesinti olmadan yatırılan sigortalar da bu yaş sınırı vardır.

Diyelim ki 5 yıl yatmış sigortanız 5 yıl yatmamış daha sonra tekrardan devam etmişsiniz yatırmaya siz burada kesinlikle sadece 5 yıllık bir sigorta yatırmış oluyorsunuz. Çalışıp ve sigortanızın yattığı toplam yıllar kadın için 20 erkek için 25 olmadığı sürece emekli olma şansınız yoktur.

DEĞERLİ OKURLARIMIZ SSK VE BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZA AYRI BİR SAYFADA CEVAP VERİYORUZ.
NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM, EMEKLİ MAAŞIM NE KADAR OLUR, SSK EMEKLİLİK ŞARTLARI, BAĞKUR EMEKLİLİK ŞARTLARI, SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMANIN CEZASI, İSTEĞE BAĞLI SİGORTALILIK, RAPOR PARASI, TARIM BAĞKURU GİBİ SORULARINIZA ANINDA CEVAPLAR.SSK VE BAĞKUR İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZI BURAYA TIKLAYARAK SORABİLİRSİNİZ.TÜM SORULAR ÜCRETSİZ CEVAPLANMAKTADIR.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.