Aracınıza sinen sigara kokusundan nasıl kurtulursunuz?

Sigara kokusu sindiği yerden kolay kolay çıkmayan, rahatsız edici bir kokudur. Araçlara sinen sigara kokusu da kolay kolay çıkmaz. Arabanızda 1 sigara içilmesi bile arabanızın haftalarca sigara kokmasına neden olabilmektedir. Sigara içmiyorsanız bu koku sizi oldukça rahatsız edecektir.

Böyle durumlarla karşılaşıldığında en fazla yapılan ama en yanlış olan işlem araba kokularıdır. Araba kokuları arabaya sıkılır ancak bir faydası olmaz. Bunun nedeni ise araba kokularının diğer kötü kokuları yok etme özelliğinin olmamasıdır. Hatta tam tersi, diğer kötü kokularla birleşerek daha kötü bir kokuya neden olur.

Sigara kokusundan kurtulmak hiç de zor değildir. Bir sirke, 2 adet havlu ve 2 adet plastik kase yardımıyla arabanıza sinen sigara kokusundan kurtulabilirsiniz.

Kaselerin içine havluları yerleştirin. Havluların her yeri ıslanacak şekilde üzerine sirke dökün. Sirkeyle ıslanan havluları kaselerden çıkarmadan aranın önünde ve arkasında bulunan kül tablalarına yakın bir yerlere koyun. Arabanın kapılarını ve camlarını tamamen kapatın. 1 gün boyunca arabaya girmeyin. Ertesi sabah arabanızı iyice havalandırın. Sigara kokusundan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Eğer bu işlemler sizi sigara kokusundan kurtarmamışsa kase sayısını çoğaltarak işlemi tekrarlayın. Sirke kokusu arabanıza sinmez. Arabanızı havalandırdığınız zaman sigara kokusunu da alır ve gider…

Arabanıza iç bakım yaptırmanızda da fayda vardır. Belli aralıklarla arabanıza iç bakım yaptırmalısınız. Arabanızı temiz tutmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.