Adsense ile daha fazla nasıl kazanabilirim?

Günümüzün en büyük kazanç kaynaklarından biridir internet. Bir çok kişi internet cafelerden, web sitelerindeki reklamlardan gelir elde eder. Web sitelerindeki reklamlardan en önemlisi ve en tanınmış olanı google adsensedir. Google şirketine ait olması insana güven verir. Google ın iflas etmesi ve paranızı alamamanız gibi bir durum söz konusu değildir.

Adsense ile kazanılan miktarlar çoğu kişiye yetmeyebilir. Adsense ile daha fazla nasıl kazanılacağı arayışına girerler bu yüzden. Adsense ile daha fazla kazanmak nelere bağlıdır ?

Google Adsense genellikle, belli bir konu üzerinde çalışan, o konuya yoğunlaşıp bu doğrultuda hareket eden bloglarda verimli olur. İçeriği herhangi bir marka (örneğin istikbal ) yada herhangi bir hobi (dekorasyon) olan bloglar, bu konularla ilgilenen, bu konuları merakı olan insanların ilgisini oldukça çeker. Bu şekilde blogunuz üzerindeki Google Adsense reklamları ziyaretçilerinizin ilgi alanında olur. Bu da reklamlarınıza fazla tıklanma, size de daha fazla kazanç sağlar.

Blogunuzun içeriğinin belli bir konuda olması, sitenizin genel içerikli bloglara oranla daha fazla ziyaretçi almasını sağlar. Bunu 2 şekilde açıklayabiliriz.

1) Google, sitenizi inceleyip gerekli analizleri yaptıktan sonra, sitenizin içeriği ve alanında profesyonelleşmiş bir blog olduğunu öğrenir. Bu durum google arama sonuçlarına olumlu şekilde yansır. İçeriğinin ne olduğu belli olmayan web siteleri değil, sizin siteniz arama sonuçlarında üst sıralarde yer alır.

2) İnternet çok büyük bir arşivdir, istemediğiniz kadar içerik bulabilirsiniz. Ama herhangi biri hayattaki tüm konularla ilgilenmez, merak etmez. Herkesin kendine göre ilgi alanı vardır. Örnek vermek gerekirse ; Aşk romanları, mobilya çizimleri, estetik ve moda… Şayet blogunuz belli bir konuda ise, bu konuyla ilgilenenler, ilgi alanı bu konu olanlar sitenizi sürekli takip eder. Böylece düzenli ziyaretçileriniz olur.

Ziyaretçi ile reklam gösterimi doğru orantılıdır. Blogunuz belli bir konuda olursa, sitenizi ziyaret edenler bu konuyla ilgilenenler olduğu için reklamlara ilgi gösterip tıklarlar. Böylece Adsense geliriniz artar. Adsenseden nasıl daha fazla kazanağızı artık biliyorsunuz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.