Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Yüzünüzde eğer siyah noktalar var ve siz bu siyah noktaları tırnaklarınızla sıkarak onlardan kurtulmayı düşünüyorsanız büyük hata yapıyorsunuz demektir.

Sivilceler veya akneler ergenlik döneminin en büyük problemlerinden biridir. Ne kadar cilt bakımınızı yapsanız bile ergenlik döneminde bu tür problemler ile karşılaşmanız söz konusu olabiliyor. Uzmanlara göre yüzünüzde beliren siyah noktalar sivilcelerin bir habercisi.

Yüzünde siyah noktalar olan kişilerin tonik yardımı ile temizlenmesi gerekir yada buhar banyosu yaparak siyah noktalarınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Uzmanlar buhar banyosundan sonra siyah noktaların kulak temizleyicisi ile temizlenmesinin daha doğru olduğunu söylüyorlar. Eğer bu siyah nokta sayıları fazla ise mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

Sivilce veya siyah nokta oluşumlarının önüne doğru bir cilt bakımı ile geçilebilir. Sicilceler ciltte bulunan yağ bezelerinin bir hastalığı olarak nitelendiriliyor.  Yağ bezesi kanallarının tıkanması sonucunda da siyak noktalar veya sivilceler ortaya çıkıyor.

Sabunlar siyah noktaların oluşumunu artırabilir. Jel ürünleri kullanılmalıdır.

Latest Comments
  1. biojavu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.