Oto kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

Sayıları her geçen yıl katlanarak artan oto kiralama şirketlerinden bazıları müşterilerine beklenen hizmeti veremiyor, düşük hizmet kalitesiyle, araba kiralama kararı veren insanlara pişmanlık yaşatıyor. Bugün özellikle büyük şehirlerde onlarca rent a car şirketi bulunuyor.

Bunların tamamına güvenmek, önümüze gelen her oto kiralama şirketinden hizmet almak doğru mu? Elbette değil… Eğer araba kiralama niyetinde iseniz ve yolda kalmak, yolda kalsanız dahi hizmet almak istiyorsanız özen göstereceğiniz birkaç şey var. Araba kiralama kararı aldıysanız öncelikle ciddi şirketleri araştırın. Güvenilir hizmet veren, araç parkında fazla kiralık araç bulunan ve sektörde saygınlığıyla tanınan araç kiralama şirketlerini tercih edin. Eğer araba kiralayacağınız firma için doğru tercihi yaparsanız, kiraladığınız otomobil ile ilgili sıkıntı yaşamanızın önüne geçersiniz.

Araba kiralama amacıyla rent a car şirketine gittiğinizde öncelikle firmanın size sunduğu araç kiralama sözleşmesini dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz. Sözleşmeye ilave ettirmek istediğiniz herhangi bir konu varsa mutlaka eklettirin. En önemlisi ise kiralık araba ile kaza geçirmeniz veya arabanın arızalanması halinde firmanın haftanın Pazar da dahil her günü ve günün her saati hizmet verip vermeyeceğini, böyle bir durumda firmaya kolaylıkla ulaşıp yardım isteyip isteyemeyeceğinizi sorun. Eğer bu hizmetleri varsa, sözleşmenize eklettirin. Araba kiralama kararı aldıktan sonra tercih edeceğinizin kiralık otomobil çok eski model olmasın. 2005 model ve üzeri araçlarda teknik arıza yaşama ihtimaliniz daha eski arabalara göre son derece düşük. oto kiralama

Ayrıca kiralık arabanın tüm evraklarının eksik olup olmadığın kontrol edin. Trafik sigortasıyla muayenesi zamanında yapılmış mı? Kiralık otomobili firmadan almadan önce de dikkatlice gözden geçirin. Herhangi bir hasar ya da sorun varsa bunu sözleşmeye eklettirin. Ve mümkünse kiralık araba ile mutlaka test sürüşü yapın ki, herhangi bir sorun varsa ortaya çıksın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.