Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer Epilasyon estetik merkezlerinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin çözüm olarak sunuluyor. Lazer Epilasyon istenmeyen tüyleri, lazer teknolojisiyle yapılan seanslar sonucunda tamamen ortadan kaldırma prensibine dayanıyor. Fakat Lazer Epilasyon hakkında son zamanlarda ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil.

“Lazer Epilasyon zararlı mı?” “Lazer epilasyonun yan etkilire var mı?” gibi sorular lazer epilasyon yaptıranların ve yaptırmaya hazırlananların kafasını her gün biraz daha kurcalıyor.

En ciddi iddialar ise “Koltuk altına ve kollara yapılan epilasyonda, Epilasyonun göğüs bölgesine çok yakın olması nedeniyle kanser yapma riskinin çok yüksek” ve “Yurt dışında tercih edilmeyen ve sağlıksız olan epilasyor yöntemlerinin ülkemizde kullanıldığı” şeklinde…

Lazer Epilasyonun zararları ile ilgili önce şunu belirtmeliyiz ki, Tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi Hem lazer epilasyon yapan uzman hemde yaptıracak olan kişi zararlar konusunda bilinçli olmak zorundadır.

Lazer epilasyonda görülen temele yan etkileri şöyle sıralayabiliriz:
– Lazer Epilasyondan sonra kıl kökünde şişlik ve kızarıklık görülebilir.
– Blister(kabarcık, su toplamış kabarcıklar) ve Yanıklar görülebilir.
– Cilt renginde koyulaşma oluşabilir.
– Deride leke oluşabilir.

Peki Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler nasıl önlemler alabilir veyahut nasıl bir yola başvurabilir? Öncelikle Epilasyon ve yanetkileri konusunda uzman kişilerden bilgi almanız ve daha önce epilasyon yaptırmış olan kişilerle konuşmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca epilasyon yaptırırken gideceğiniz estetik merkezi konusunda paradan çok gideceğiniz estetik merkezinde: “uzmanların deneyimli olmasına, kullanılan cihazların kaliteli ve steril olmasına” dikkat etmenizi öneriyoruz. Unutmayınız ki sağlık her zaman güzellikten daha önce gelir.

Latest Comments
  1. epilasyon

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.