İlk Bakışta Aşk

İlk bakışta aşkın Amerika Birleşik Devletlerinde yayımlanan bir kitaba göre 5 şarta bağlı olduğu belirtiliyor. İlk bakışta aşkın 5 şartı ise şöyle;

  1. Kırılgan Olmak: Bir ilişki sırasında sizin gibi karşınızdaki kişinin de kırılgan olduğunu görmek onu size daha da yakınlaştırıyor. Ayrıca siz masum bir şekilde karşı taraf dürüst olduğunuzu hissettirirseniz o da size karşı oldukça dürüst oluyor.
  1. Yakın Olmak: İki insanın birbirine her zaman yakın olması ya da birini her gün hayatımızda görmek onunla beraber olma isteği sağlıyor.
  1. Çekim Gücünün Etkisi: Kendinize güveninizin tam olması ve bunu karşı tarafa hissettirmek sizinle iletişim kurulmasını kolaylaştırıyor.
  1. Benzemek: İnsanlar çok uzun süreli ilişkileri için kendilerine benzeyen tarzdaki insanları arıyorlar.
  1. Ortam: Aynı şekilde olan sıkıntıları paylaşmak ya da yaşamak insanları yakınlaştırıyor.

Tabi tüm bunlar bir kenara ilk bakışta aşk insanların hayatında genelde çok az rastlanan bir durum. Hiç kimse ne zaman, nerde, hangi şart veya koşulda kime tutulacağını bilemez. İlk bakışta aşk her insanın yakalayabileceği bir şey kesinlikle değildir. Eğer siz ilk bakışta aşk fırsatını yakalamışsanız peşini bırakmayın. Çünkü piyango size çıktı J Yapılan araştırmalara göre büyük aşklar genelde tek taraflı oluyor ve karşılık bulamıyor. Sonu hüsran bir durum 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.