Facebook’ta Profilime Kim Bakmış Uygulamaları Yalan!

Facebook kullanıcılarının en çok merak ettiği şeylerden biri de facebook profilime kimler bakmış, facebook profilime hangi arkadaşlarım bakmış gibi konulardır. Bu sebepten ötürü Profilime Kim Bakmış şeklindeki uygulamalara aşırı bir talep var ve bu talebi gösteren facebook kullanıcıları hangi arkadaşının profil sayfasına baktığını öğrendiğini zannediyor.  Trend Micro şirketi tarafından yapılan bir açıklamaya göre bu tür bilgilerin herhangi bir uygulama ile öğrenilebilmesi mümkün değildir.

Yapılan tüm araştırmalara rağmen facebook kullanıcıları bu tür uygulamalara yönelmeye devam ediyor. Bu tür uygulamaların isimleri genellikle Profilime kim başmış ya da profiline bakanları gör gibi isimler altında kullanıcıları cezp ediyor. Trend Micro şirketi bu tür uygulamaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını ve bu uygulamaları kullananların bu uygulamayı geliştiren kişilerce profil bilgilerinizin çalındığını söylüyor.

Peki Profilime Kim Bakmış Uygulamalarının Çalışma Mantığı Nedir?

İlk olarak facebook kullanıcıları bu uygulamaları profillerine yüklüyor ve aradan belli bir süre geçtikten sonra kullanıcının önüne facebookta yer alan arkadaşlarının listesi çıkıyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre bu listelemenin sıralaması facebook’ta anlık ileti yazan yada anlık fotoğraf değiştiren kullanıcıların baz alınarak sıralandığı yönünde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.