Dövme Sildirme Yöntemleri

Dövme son yıllarda gençler arasında gittikçe popülerleşmeye başladı. Bazıları sevgililerinin ismini, bazıları beğendikleri şekilleri, bazıları ise bir anlamı olan figürleri yaptırıyorlar. Ancak dövme yaptıran gençler ilerde sıkılabileceklerini, hayatlarının bir bölümünde sorun oluşturabileceğini düşünmüyorlar.

Bir zaman sonra dövme silme gereği duyuluyor. Bu aşamada dövme sildirmek için bazı alternatifler oluşuyor. Bunlardan birisi lazer ile dövme sildirme. Lazer ile dövme sildirme herzaman yüzde 100 sonuç vermiyr. Siyah, tek renkte olan dövmelerin çıkartılmas, sarı kırmızı, yeşil dövmelerden daha kolay olabiliyor. Lazer ile dövme sildirmede büyük bir rol oynayan bir etken ise dövmenin yapılmış olduğu yerdir. Yüz ve boyun bölgesinde çalışma daha kolaydır her zaman. Bu bölgelerde yüksek enerjiyle çalışabilme imkanı vardır. Bunun nedeni ise o bölgenin daha hızlı iyileşme göstermesidir.

Dövme sildirme işleminde sadece lazer yoktur. Zımparalama yöntemi ve dövmeli bölgeyi kesme gibi farklı yöntemlerde vardır.

Zımparalama yöntemi dövme yüzde ve omuz gibi yerlerdeyse ve yüzeysel ise yapılabiliyor. Zımparalama yöntemiyle dövmeyi silme 1 ila 3 seansta ortadan kaldırılabiliyor. Fakat bu işlem esnasında kanamalar olabilir ve işlem süresince pansuman yapılmaması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekir.

Dövme silme işleminde hangi yol uygulanırsa uygulansın bazı izler yada renk değimesi olma ihtimali vardır. İyileşmesi derinin boyutunun üstüne bağlı olan değişken bir durumdur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.