Doğum Lekeleri İçin Tedavi Yöntemleri

Bir çok ebeveyn için hayatlarının en güzel anlarından birisi de çocuklarını doğduğu andır. Bebeklerinin sağlıklı olduğunu duyan ebeveynler bu mutluluklarına yeni bir mutluluk katacaklardır. Fakat anne baba olmak isteyenlerin bu mutluluklarına bazen doğum lekeleri gölge düşürebilmektedir. “Peki bu doğum lekelerinden kurtulmanın bir yolu yok mu?” sorusu anne babaların kendilerine en çok yönelttiği sorulardan birisidir.

Doğum lekeleri için bir çok alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır: “Estetik cerrahi, lazerle doğum lekesi tedavisi, bitkisel tedavi” bunlardan sadece birkaçı… Bu yöntemlerden hangisini seçeceğim diyorsanız, öncelikle doğum lekesinin hangi tür olduğunu bilmeniz gerekir. Doğum lekesi farkedilmeyecek kadar küçükse tedavi ettirmek zorunda hissetmeyebilirsiniz fakat bazı lekeler hayat boyunca çocuğunuzu rahatsız edecek boyutta olabilmektedir.

Doğum lekeleri arasında en fazla rahtsız ediçi olanı “Şarap Lekesi” adıyla bilinen, lekenin olduğu bölgede mor ve siyah renklerinin tonlarında kan dolaşımının sorunlu olmasından kaynaklanan lekelerdir. Bu lekelerin tedavisi için lazerle tedavi yöntemine başvurabilirsiniz.

Doğum lekelerinin tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise estetik cerrahi yoluna gitmektir. Bu yönteme başvurmadan önce mutlaka bu lekeler hakkında ayrıntılı bilgi toplamanız gerekmektedir, çünkü bazı lekeler kanser hücresi oluşturma riski taşımakta ergenlik döneminden önce yok edilmemesi gerekmetedir.

“Doğum Lekeleri nasıl geçer” sorusunun birdiğer yanıtı ise bitkisel tedavi yöntemleridir. Her doğum lekesinin bitkisel tedaviyle giderilemeyeceğini bilmeniz gerekir. Bitkisel tedaviye başlamadan çocuğunuzun doğum lekesinin kötü huylu olup olmadığını öğrenmeniz ve bitkisel tedaviyle giderilip giderilmeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Unutmayınız ki çocuğunuzun sağlığı her şeyden önce gelmektedir ve bu konuda aceleci olmamanız ve ayrıntıları öğrenmeden hareket etmemeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.