Açlık Diyetleri Öldürür mü?

Zayıflamak için karar alan kişilerin temel arzusudur hemen zayılamak istemek… Çok kısa zamanda çok kilo vermek için herşeyi yapabilirim düşüncesi oldukça risklidir. Çok kısa zamanda kilolardan kurtulmak için yapacağınız diyetler sıralanırken sizin seçmeniz gereken diyetin sağlıklı ve düzenli beslenerek kilo verebileceğiniz diyetler olduğunu unutmayınız.

Açlık diyetleri kısa zamanda zayıflamak isteyenlerin en sık başvurduğu diyetler arasında geliyor. Fakat bu diyetlere başvuranların öncelikle bu diyetlerin en tehlikeli diyetler olduğunu unutmaması ve başlamadan önce çok büyük sağlık sorunlarıyla karşalaşma riskini göze alması gerekmektedir.

Vucudunuzun tüm besin gruplarına ihtiyacı olduğunu unutmayın sağlıklı bir diyet programı vucudun ihtiyacı olduğu besinlerin tamamını içermek zorundadır. Ve dengeli beslenerek zayıflayıp ideal bir kiloda bir ömür kalmanızı sağlaması gereken diyet programları bir yada iki haftalık veya aylık değil hayatınız boyunca kullanabileceğiniz nitelikte olmalıdır.

Açlık diyetleri vucudu bütün besin türlerinden ayrı bıraktığından dolayı hem vucudun ihtayacı olan enerjiyi sağlamasına engel olur hemde vucudun metebolizma hızını düşünerek yağların yakımını azaltır.

Açlık diyetleri ölüm riski dahi taşıdığı gibi kilo almanızı da engeller… Evet! Yanlış duymadınız! Bu diyetler ölüm riski taşımakla beraber kilo vermenize de yardımcı olmaz. Çünkü açlık diyeti uygulandığı sürece vucudun metabolizma hızını düşürür ve yağ yakımı imkansız hale gelir. Açlık diyetleri yağ kaybına değil su ve kas kaybına neden olur ki bu hem riskli hemde istenmedik yöndedir. Ayrıca bu diyetler sona erdiği anda vucut kilo almaya artık daha çok yatkındır.

Herşeyden önemli olan sağlığınızı açlık diyetleriyle alt üst etmek yerine sağlıklı beslenerek kilo vermenizi sağlayacak diyetleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.