Şekerbank’tan 15 Yıl Vadeli Eğitim Kredisi

Şekerbank, lisans ve yüksek lisans öğrencilerini, 15 yıla varan vadedeki “Eğitim Kredileri” ile destekleyecek.

Şekerbank Eğitim Kredileri ile öğrenim dönemi boyunca düşük taksitlerle ödeme yapılabilecek ve mezun olup, çalışma hayatına başlandıktan sonra anapara ödemelerini kapsayan büyük taksitler ödenebilecek.

Şekerbank Eğitim Kredileri kapsamında; Yüksek Öğrenim Kredisi, Eğitim Giderleri Kredisi, Okul Ücreti Kredisi, Yüksek Lisans-Doktora Kredisi ve Yurt Dışı Eğitim Kredisi olmak üzere beş çeşit kredi kullandırılabilecek.

Şekerbank’ın eğitim kredisi ürünlerinden birini talep eden, aynı zamanda Şeker Bonus kartı olan ya da Şeker Bonus kart başvurusunda bulunan tüm bireysel müşteriler, Banka’nın eğitim kredilerinden yararlanabilecek.

Uygulama kapsamında Eğitim Sigortası yaptırılması halinde, öğrencinin ebeveyninin olası bir kaza geçirerek vefat etmesi ya da sürekli sakatlığı durumunda Banka, “Şekerbank Eğitim Sigortası” ile öğrencinin eğitimine devam edebilmesini poliçe şartlarında güvence altına alacak.

Yüksek Öğrenim Kredisi’nde 25-84 ay vade için yüzde1.14, 85-120 ay için ise yüzde 1.19 oranında cazip faiz oranları ve ödeme koşulları uygulanacak. 15 yıla varan vadeler ile öğrenim dönemi ve mezuniyeti takip eden 1 yıl boyunca düşük taksitlerle ödeme yapılırken, sonraki dönemde ilave gelir katkısı ile daha büyük ödemeler yapılmaya başlanacak.

Sosyal duyarlılığa sahip bir Banka olarak ‘eğitim’ alanını, bireysel bankacılık odaklarından biri olarak belirlediklerini söyleyen Şekerbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer, “Ülkemizde maalesef birçok gencimiz ekonomik nedenlerden dolayı istemediği bir okulda, istemediği bir geleceğe adım atıyor. Biz bu gerçeği fark ederek onlara ve ailelerine ‘yanınızdayız’ diyoruz. Üreten, geleceğe daha güvenle bakan bir Türkiye için, gençlerimizin eğitim olanaklarını genişletmeyi iş

hedeflerimizin yanında, sosyal bir hedef olarak düşündük ve sektörde şu anda tek olan 15 yıla varan vadeli yüksek öğrenim kredisini oluşturduk. Eğitim kredilerimize özel hazırladığımız reklam filmlerimizde de yüksek öğrenim gençliğini desteklediğimizi ve yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

KAYNAK : MYNET

Latest Comments
  1. kürşad yener

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.