Ölüm Anında Yaşananlar

Boğularak Ölme
Boğularak ölmenin nedeni suda panik yaşamak ve suyun soğuk olmasıdır. Suya batma esnasında insan nefesini tutar. Nefesini en fazla 90 saniye tutabilir. Daha sonra dayanamıyorum der ve suyu yutmaya başlar. Bununla beraber öksürme başlar. Daha sonra fazla su yutma gerçekleşir. Solunum yolundan içeriye gelen su nefes almayı engeller. Bu sırada göğüste yanma ve acıma gibi hisler meydana gelir. Rahatlama ve huzur olduğu zaman beyine oksijen gitmiyor anlamına gelişr. Oksijensiz kalan kalp ve beyin bir müddet sonra durur.

Kan Kaybederek Ölme
Bir insanın vücudunda ortalama 5 litre civarında kan vardır. Bu kanın 750 ml gittiği zaman tedavi edilmesig erekir. 1,5 litre kan kaybedilirse insan üşür. Daha sonra susuzluk hisseder, yorgunluk ve baş dönmesi gibi durumlar meydana gelir. Daha sonra kan kaybı sebebiyle bilinç kapanır.

Düşerek Ölme
Düşerek ölme durumu tahmin edildiği kadar aci vermez. Örneğin 150 metre yüksekten atlayan bir insan yere saate 200 kilometre hız ile düler. Bu hızla düşen insanların 3/2’si yere düşer düşmez ölürler. Düştükten sonra kalp ve karaciğer parçalanır ve kaburgalar kırılarak vücuttaki diğer organları keser. Bu nedenle düşer düşmez hayat biter.

Asılarak Ölme
Asılarak ölüm durumu intiharlarda ve eski zamanlarda cezalardan biliniyor. Boyuna asılan ip beyine gitmekte olan akterleri tıkıyor ve 10 saniye içinde insan kendinden geçiyor. İpin yanlış takılması durumu zamanı artırır.

Elektrik Çarpması
Elektrik çarpması ile hayatı kaybetmenin sebebi kalbin bir anda görevini ve işlevini kaybetmesidir. Elektriklik sandalyelerde bu durum çok daha farklıdır. Verilen elektrikle insan kendinden geçer ve acısız bir şekilde ölür.

Yanarak Ölme
İnsan yanarken önce deri üzerinde bulunan kıllar daha sonra derinin üzerindeki sinir hücreleri yanar. Bu durum insana çok falaz acı verir. Sinirler yandığından dolayı acı hissetme yok olur. Fakat yanarak ölme durumlarda ölüm genellikle yanmadan değil zehirli duman ve gazlardan oluyor.

Kalp Krizi Geçirerek Ölme
Kalp krizi hızlı ve dramatik bir biçimde gerçekleşmez. Öncelikle göğüste bir acı, vücutta sıkışma ve baskılarla oluşur. Kalp kasının oksijensiz kalması nedeniye olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.