Kalıcı Kaş Makyajı

Kalıcı kaş makyajı, tamamiyle kaşlarında tıbbi nedenlerle ya da yanlış alımlardan dolayı dökülme olanlar, seyrelme olanlar, ince yapısı olan ve şeklinden memnun olmayan kişiler için çok ideal bir uygulamadır. Tamamiyle yüz şekline ve yüz anatomisine bağlı olarak göz şekline uygun olarak çizimler yapılır ve bu çizimler doğrultusunda kişinin de kendi beklentileri ve beğenileri doğrultusunda uygulama yapılır.

Uygulamaya başlamadan önce kaş şekli belirlenir ve eksiklerin nerede olduğu, ne şekilde bir çizim yapılması gerektiği, göze nasıl bir anlam vericeğini belirlemek için önce bir çizim yapılır. Bu yapılan çizim doğrultusunda kişinin yüzünün ifadesi kaşın çok önemli olduğunu da belirtmek gerekir. Kaş yüzün tamamiyle bütün ifadesini değiştiren bir uygulamadır. Dolayısı ile doğru bir kaş şekli yüzün bütün ifadesini değiştiricek, kişiyi daha güzel ve daha bakımlı gösterecektir. Yüz yapısına ve göz yapısına uygun şekilde kaş çizimi yapıldıktan sonra kişi kaldırılır ve karşıdan yüzüne bakılır.

En esmer kişiden, en sarışın kişiye kadar herkes için uygulanabilecek bir renk seçeneği skalası vardır ve bu renk seçeneği doğrultusunda herkese kolaylıkla uygulanabilir. Burada kalıcı makyaj uygularken doğala en yakın uygulamayı yapabilmek için saç rengi, göz rengi ve yüz ten rengini göz önünde bulundurmak ve buna uygun olarak en doğala en yakın uygulamayı yapmak gerekmektedir.

Uygulamaya başlamadan önce uygulanıcak olan bölgeye lokal anestezik bir krem uygulayıp, 20 dk beklemek, uygulama esnasında kişinin hiçbir şekilde acı hissine kapılmamasına sebep olacaktır. 20 dk bekledikten sonra uygulamaya başladığında kişinin hissedeceği sadece hafif bir batma hissidir. Herkesin rahatlıkla bu anlamda acıya karşı çok duyarlı olan kişilerin bile rahatlıkla uygulatabileceği, acısız, ağrısız bir uygulamadır.

30 dk ile 60 dk arası süren kalıcı makyaj uygulamasından sonra üç günlük bir bakım prosedürü vardır. Bu bakım prosedürüne uyulduğu taktirde kalıcı makyajının ömrü ve güzelliği daha uzun yıllar korunabilir. Bu bakım prosedüründe yapılması gerekilenler uzman tarafından önerilen nemlendirici kremin üç gün boyunca uygulanması, üç gün boyunca uygulama yapılan kaş bölgesine su değdirilmesi, solaryum ve güneşten uzak durulması, havuz ve denize girilmemesi ve kabuklanma olduğu taktirde kaşınmaması ve kabukların koparılmamasıdır.

Uygulama yapıldıktan sonra üç gün boyunca uygulanan bölgeye su değdirilmemesi gerekmektedir. Burada yanlış anlaşılma olmasın, duş yapabilirsiniz ama uygulanılan bölgeye dikkat ederek duş alınması, o bölgenin daha iyi bir şekilde kalmasına ve uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.