Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı dudak makyajı dudakları ince olanlar, kontürü belirgin olmayanlar, simetrik bozukluğu olanlar ve uçuk veya bir yara sebebiyle dudak kontürü eksilme olan kişiler için rahatlıkla uygulanabilecek bir uygulamadır. Ortalama 40-45 dk arasında süren uygulamaya başlamadan önce uygulanılıcak bölgeye alokal anestezik bir krem sürülür. Bu kremin sürülmesi kişinin ağrı çekmesini veya canının yanmasını engeller.

Uygulamaya geçicek olursak; ilk önce uygulamaya başlarken çizimle yüz hatlarına, yüz şekillerine uygun olarak çizimle başlanır. Burda amaç dudağı belirginleştirmek, kontürlerini belirginleştirmek ve içeride bir renksizlik varsa dudak içini renklendirmektir. Uygulamaya başlarken uzmanlar yüz şekline ve dudak şekline bağlı olarak kalmakla beraber eksikleri ve kusurları da düzeltmeye minumum derecede çalışmaktadır.

Dudak çizimi bittikten sonra kişiye şekil gösterilir. Kişinin de onayı alındıktan sonra 30 dk ile 45 dk arasında sürecek olan uygulamaya başlanır. Kişinin cilt rengine ve normal günlük hayatınada bağlı kalmakla beraber kişiye doğal görüntüsünden uzaklaştırmayacak renk seçeneğiyle birlikte uygulamaya başlanır ve uygulama sabitlenir.

Uygulama ortalama 30 dk ile 45 dk arasında sürer. Uygulanılıcak bölgede hafif bir batma hissi oluşabilir ama bu kişinin uygulamaya yapmasına hiçbir engel teşkil etmez. Uygulama yapıldıktan sonra ve sabitleme işlemi bittikten sonra o bölgenin nemli kalmasını sağlamak için nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Yine güneşten ve solaryumdan üç gün boyunca uzak durulmalı, su değdirilmemeli, uygulanan bölge temiz tutulmalı ve yabancı kozmetik malzemeler, uygulama yapılan bölge üzerine uygulanmamalıdır.

Kalıcı makyaj uygulamasında önemli olan steril koşullara uygun olarak çalışılması, kullanılan ürünlerin tek kullanımlık ve kişiye özel olduğunun bilinmesi ve uygulama esnasında kişinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışması gerekmektedir. Aynı zamanda uygulama yapılırken ufak problemli olan bölgeleride düzeltmek amaçlanmalıdır.

Dudak renklendirmesi yaparken doğal renklere, tabi olmak ve her gün her şekilde de kullanabileceğimiz ama bunu kullanırken de hatlarımızı belirginleştiren, dudaklarımızı renklendirecek, kendimizi daha iyi hissedebileceğimiz bir makyajı seçmemiz önemlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.