Erkeklerde Saç Neden Önemlidir ?

Erkeklerde saçın neden bu kadar önemli olduğunu herkez merek eder. Hem kadın hem de erkek saçın neden bu kadar önemli olduğu sorusuna bir türlü cevap veremzler. Erkeklerin tek süsü saçlarıdır. Örneğin kadınların birden fazla süsü olabilir. Örneğin küpe takmak, makyaj yapmak, bilezik takmak vs gibi şeyler kadınların süsleridir ve bunlarla güzel görünebilirler. Erkekte saç çok önemlidir. Erkeğin saçtan başka bir süsü yoktur. Erkekler sürekli saçlarını tarayarak farklı şekiller verirler. Eski tarihlerde de erkeklerde saç çok önemliydi. Eskiden erkeklerde saç iktidarın simgesiydi. Antik zamanlardaki heyekkelere dikkatlice bakın. Kel heykel var mı ?

Saç döküldüğü zaman alın açılıp yükseliyor, yüz şekli değişiyor, gösterdiği yaş artıyor ve saçı dökülmüş bir erkek olgun gösteriyor. Saçlar bir anda döküldüğü zaman kişiye yakılabilir. Ancak yavaş bir şekilde dökülürse lçtü bir görüntü meydana getirebilir.

Bu durum erkeklerin hepsini rahatsız eder. Nedeni ise kötü gözüküyor olmasıdır. Saçları yavaş bir şekilde dökülen erkekler genellikle saç ektirme yolunu tercih ediyorlar. Saç ektirmek istiyorsanız bir uzmandan yardım almanız gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.