Diş Ağrısının Nedenleri

Diş yapısının bozulması çürükle olur, kırıkla olur, çatlamayla olur, dişe gelen tramvalar sonrasında oluşur, dişin kökünde kemiğin içerisinde oluşan apseler enfeksiyon yüzünden dişlerin yapısı bozulur. Bunlar ağrıya sebep olur. Aynı zamanda diş eti hastalıkları da diş ağrılarının kaynaklarıdır. Diş eti hastalığı sonucunda diş eti normalde olması gereken seviyenin daha aşağısına göç eder ve sağlıklı bir insanda diş eti ve kemikle örtülü kök yüzeyleri açığa çıkar. Bunun sonucunda da bu bölgelerde ısı izolasyonu ortadan kalktığı için sürekli gelen soğuk sıcak gıdalar fırçalama bu işlemler diş etlerinde ve dişte hassasiyet şeklinde kendini gösterir.

Aynı zamanda diş eti hastalığı sonucunda dişlerde hareket varsa dişler sallanıyorsa, yemek yeme sırasında, çiğneme sırasında, üzerlerine basınç gelmesi sonucunda yine diş ağrılarıyla karşılaşılmaktadır.

Özellikle 20 yaş dişleri, bunlar çoğunlukla kemik içerisine gömülüdür ve zor çıkarlar, çıkarlarken hem kemiğe bir baskı yaratırlar, hem de o bölgede derin bir diş ağrısı şeklinde kendilerini gösterirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.