3 Temmuz Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

Ehliyet Sınav soruları ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Tekonolojileri Genel Müdürlüğü web sayfasında yayınlanacak. Ehliyet sınavı 3 Temmuz’da yapıldı Ehliyet sınav soruları ve cevapları ise henüz yayınlanmadı peki ehliyet soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Ehliyet sınav soruları ve cevaplarınnı sınava giren ehliyet adayları merakla bekliyor. 3 Temmuz’da yapılan ehliyet sınavına binlerce aday katıldı. Motor, İlk yardım ve Trrafik bilgisinden sınava tabi tutulan adaylar 70 ve üzeri aldıkları testte geçer not almış sayılacak. Ehliyet sınavına girip sadece 1 testi ya da 2 testi başarı ile sonuçlandırmış fakat tek testi de başaramamış adaylar Ağustos ayı içerisinde yapılacak olan ehliyet sınavına girip tek dersten sınava tabi olabilecekler.

03 Temmuz 2010 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı Soru Ve Cevapları

Ehliyet sınav sorularını merak eden adaylar sürekli Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Tekonolojileri Genel Müdürlüğü web sayfasını ziyaret ediyor. Ehliyet sınav sorularını ve cevaplarını kontrıol eden ve 3 testten de 70 ve üzeri alan adaylar yazılı sınavı başarı ile geçmiş olacak.Daha sonra ise kayıtlı olduğu kursu arayarak direksiyon sınavı tarihini öğrenecek. Direksiyon sınavını da başarı ile geçen sürücü adayı yaklaşık 15 gün sonra kayıtlı olduüu sürücü kursundan sertifikasını alacak.

Ehliyet sertifikasını alan aday sağlık raporu ve Adliye’den almış olduğu temiz kağıdı ile Emniyete başvuracak orada gerekli harçları yatırdıktan sonra ehliyetine kavuşmuş olacak. Ehliyet soruları ve cevapları yayınlandığı andan itibaren birincikuvvet.com’da olacak. Aşağıda geçmiş dönemlere ait sınav sorularını ve cevaplarını bulabilirsiniz…

Latest Comments
  1. ayse

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.