2010 YGS-LYS Ek Yerleştirme Başvuru Kılavuzu

2010-ÖSYS yerleştirme sonuçları ardından boş kalan kontenjanlar da belirlenmiş oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme ile doldurulacak.

2010-ÖSYS yerleştirme sonuçları ardından boş kalan kontenjanlar da belirlenmiş oldu. Üniversite kayıtları sonrasında da kayıt olunmaması ile boşalan kontenjanlar belirlenecek. Oluşan bu kontenjanlarla 2010-ÖSYS yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzu basıldıktan sonra resmi açılışı gerçekleşen programlara ek yerleştirme ile yerleştirme yapılacak.

HangiÜniversite.Com sitesine üye olarak üniversitelerin boş ek kontenjanlarından hızlı bir şekilde haberdar olmanız mümkün..

Yerleşen adayların üniversite kayıtları 31 Ağustos 2010 tarihinde başlayıp 7 Eylül 2010 tarihine kadar tamamlanacak. Kayıt süreci sonrasında da kaydolmayan adayların oluşturacağı boş kontenjanlar belirlenmiş olacak.

Dolmayan, kaydolmama nedeni ile boş kalan ve yeni açılan programların yerleştirmeleri ek yerleştirmede yapılacak. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal YARIMAĞAN, bu yılın ek yerleştirme başvurularının eylül ayının son haftası ile ekim ayının ilk haftasına denk geleceğini bildirdi. Net tarihler açıklandığında sitemizde yayınlanacaktır.

HangiÜniversite.Com sitesine üye olarak üniversitelerin boş ek kontenjanlarından hızlı bir şekilde haberdar olmanız mümkün..

Latest Comments
  1. zerrin dabak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.