2010 LYS Birincisinin Nereyi Tercih Etti?

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Eşit Ağırlık puan türünde Türkiye birincisi olan Mustafa Raşit Akınalp, Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesini tercih etti.

LYS’ de Eşit Ağırlık puan türünde Türkiye birincisi olan Mustafa Raşit Akınalp, Fatih Üniversitesini tercih ederek bu zorlu maratona son verdi. Hukuk fakültesinin akademisyenleri ile bir araya gelerek kafasında ki tüm sorulara cevap bulduğunu ifade eden Türkiye Birincisi, tercihini gönül rahatlığı ile yaptığını söyledi. Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kaşıkçı ise, ilk 1000’de çok sayıda öğrencinin Fatih Üniversitesini tercih etmesinin memnuniyet verici bir durum olduğunu ifade etti. Kaşıkçı, bu öğrencilerin üniversiteye gelerek kampüsü, barınma imkânlarını, eğitim kalitesini gördüklerini ve kararlarını bu şekilde verdiklerini dile getirdi.

“Akademisyen olmak istiyorum”

LYS Eşit Ağırlık birincisi Akınalp, İlk hedefinin eğitimini tamamladıktan sonra yurt dışında kariyer yapmak olduğunu ifade etti. Türkiye birincisi, tercih aşamasını ise şu şekilde anlattı: ”Tercih yaparken birçok üniversiteyi araştırdım, gördüm. Ancak Fatih Üniversitesinin imkânlarının, eğitim kalitesinin ve altyapısının çok iyi olduğuna bizzat şahit oldum. Zaten geçmiş yıllara baktığım zaman benim gibi öğrencilerin de burayı tercih ettiklerini gördüm. Yani öğrenci kalitesi çok yüksek, bu da benim tercihimde en önemli etkenlerden biri oldu. Buradaki eğitimin geleceğime yön vereceğine ve bana katkısının büyük olacağına inancım tam. Tercihimden dolayı çok mutluyum.”

bugün

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.