Vücuttaki Şiddetli Ağrı ve Sancılara Nöral Terapi

Nöral tam anlamıyla nedir?
Neuro vegatatif düzenin (bünyenin solunum , kan dolaşım, sindirim düzenleri ile metabolizma , hormonal etkileşimler ve bünye sıcaklığını otamatik şekilde düzene sokab sistem) rahatsızlıklarında bölgesel şekilde lokal anestezik ilaçlar uygulanarak bedensel dengelerin eskisi gibi düzenlenmesidir.
Hangi rahatsızlık ve durumlarda kullanılır?
İlk olarak ağrı tedavilerinde kullanılmak üzere;
-Bel ve boyun fıtığı sorunlarında
-Romatizma rahatsızlıklarında
-Artritler, Fibromyaloji’lerde
-Spor kazalarında, açık yaralar
-Kas ve adele sancıları
-Yara izlerinin kaybedilmesinde
Nöral tedavi ne derece etki göstermektedir?
Hücrelerde re-polarizasyon geliştirerek işlemlerin tekrardan uygulanmasını sağlar. Aynı zamanda da sancı ve spazm zinciri yok eder. Alanın oksijen kazanımını arttırarak genel iyileşmeye olanak sağlar.

Nasıl uygulanır?
Nöral terapi enjeksiyonla uygulanan bir operasyondur Yani bünyenin gereken bölümünü az ölçüde , ince ve küçük iğne yardımıyla lokal anestezik enjekte uygulanarak yapılmaktadır. Cildin dış yüzünde ihtiyaç görülen organlara ve bünyedeki bütün yaralara, operasyon izlerini yok etmeye yönelik yapılan bir uygulamadır.
Kaç sean gerekmektedir?
Tüm sancılarda kalıcı imkanlar gerçekleştiren nöral terapi iki üç günlük zaman dilimleriyle en kısa 6 defa uygulanmalıdır.

Etkisi hangi zaman zarfında başlar?
Çoğunlukla ilk uygulamadan itibaren hızlı bir düzelme sağlanırken bazende iki veya üç uygulamadan sonra faydasını gösterdiği de görülmüştür.

Yan etkileri olurmu?
Çoğunlukla hiçbir yan etkisi görülmez. Çok azda görülse, oldukca hafif alerjik yan etki rastlanmaktadır. Doğal bir tedavi uygulaması olan nöral terapi operasyonu bir ilaç tedavisi değildir , doğal oluşu sebebiyle gebele ve hatta emziren kadınlar bile bu operasyona rahatlıkla baş vurabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.