Thy Bayan Kabin Memuru Alımı

Ön Koşullar

◦T.C. uyruklu olmak.
◦En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
◦İyi derecede İngilizce bilmek.
◦THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
◦01.01.1980 ile 31.12.1990 tarihleri arası doğumlu olmak.
◦Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
◦14/08/2009-16/10/2009 tarihleri arasında yayınlanan en son ilanımıza başvuran ve kilo dışındaki sebeplerle elenen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Daha önce rezervasyon yaptırıp herhangi bir nedenle aşamalara katılmamış olan veya rezervasyon yaptırmamış olan adaylar yeni rezervasyon yaptırıp aşamalara katılabileceklerdir.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
◦160-180 cm.arası boya sahip olmak.
◦Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
◦Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
◦Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.
◦Adayların Türk Hava Yolları kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme, piercing vb. olmaması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

◦Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
◦Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile veya TC Kimlik Numaraları ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
◦Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.
◦Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adayların, rezervasyon yaptırıp, belirtilecek yere rezervasyon yaptırdıkları tarihte;
◦Nüfus cüzdanı aslı
◦En az lise veya dengi okula ait diploma aslı veya noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti)
ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
◦İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
◦Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

Latest Comments
  1. FATMA
  2. SİNEM TÜRKYILMAZ
  3. e.gülşah kavak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.